به نام خدا

طرح پيشنهادي راهبرد جامع تنظيم مناسبات روحانيت

نوع نوشته: طرح پژوهش
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۹
پس از تعريف اصطلاحات، ضرورت طرح و هدف از آن بيان شده است. سپس به گستره طرح اشاره شده و پيش‌فرض‌ها در قالب ۲۱ عنوان بيان گرديده‌اند. روش پيشنهادي در عناوين: سندهاي روشنگر، ترسيم چراغ‌هاي راهنما، رحمت و شدّت، ستاد هماهنگي توصيف شده است. در پايان طرح، بخشي با عنوان مسير پيش رو، كارهاي ضروري و گام‌هاي بعدي را نشان مي‌دهد.
يك روز يك آقايي يك تماسي گرفت و مشكلاتي را كه در پروژه‌شان داشتند طرح كرد. آن‌چه او مي‌گفت جنبه‌هاي سلبي فعاليت‌هايي بود كه به كنترل وضعيت‌هاي نابسامان احتمالي در حوزه‌هاي علميه منتهي مي‌شد. صحبت‌هاي تلفني به اين‌جا رسيد كه پيشنهاد كردند حضوري به گفتگو بنشينيم. آمد و نشستيم و يكي دو ساعتي سخن گفتيم. در نهايت وقتي بدرقه‌شان مي‌كردم، پرسيدم‌: از بنده چه كار آيد؟! فرمود: خودتان بگوييد! خواست طرحي بنويسم و بدون ملاحظه و محدوديتي، چه بودجه‌اي و چه موضوعي، راه‌حلي را پيشنهاد نمايم. بعد از خداحافظي، چند صباحي انديشه نمودم و ريشه‌يابي، ذهنم را متوجه دادسراي ويژه روحانيت نمودم، اين‌كه آنان چه مي‌كنند و چه جور بايد كارهايشان را سامان دهند. بعد ياد جامعه مدرسين افتادم، جايي كه اوايل انقلاب خيلي اتفاقات خوبي در مديريت بحران‌ها در آن مي‌افتاد. وقتي نگراني درباره فاضلي پيش مي‌آمد، آقاي مكارم و چند بزرگ ديگر مي‌نشستند، آن فرد را مي‌نشاندند و دوستانه به گفتگو مي‌نشستند و ريشه‌يابي كرده، مسائل را به صورت محرمانه و في‌مابين حل و فصل مي‌نمودند. به نظرم آمد ريشه را يافته‌ام و خلأي كه مديريت تهذيبي حوزه را امروزه دشوار نموده است. اين طرح را نوشتم و براي آن بنده خدا ايميل كردم. بعد هم تلفني خبر دادم. ولي از بعد مطالعه طرح، ديگر هيچ تماسي نگرفت و خبري نشد. نمي‌دانم خوششان نيامد، يا بدشان آمد، يا هيچ‌چيزشان نيامد و خنثي برخورد كردند! خلاصه نه خاني آمد و نه خاني رفت!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۲۱۵ بار
متشکّر مي‌شوم اگر بزرگواري فرموده و ديدگاه خود را ذيلاً برايم بنگاريد:
تشكرچهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1365با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN