به نام خدا

نما‌هايي از سيدمهدي موشَّح (۲ مورد)

۱. افتتاحيه سايت مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيماسال ۱۳۸۵ است، طراحي فاز اول سايت مركز به پايان رسيده و مديران جلسه افتتاح سايت را برنامه‌ريزي كرده‌اند. مدير مركز پيش از همه صحبت مي‌كند. مديران ارشد سازمان حضور دارند. قرار بود قائم‌مقام سازمان هم حاضر باشد، مشكلي پيش آمد و ايشان در جمع حاضرين نبود. اما يكي از معاونين سازمان در ميان حضار ديده مي‌شود.
بعد از رئيس مركز، قرار بر صحبت مدير فني مركز بود، تا سايت را معرفي نمايد و توضيحاتي درباره آن ارائه كند. من اما نمي‌توانستم به معرفي صفحات سايت، آن‌گونه كه خواسته شد، بپردازم. پيشه‌ام مباحث نظري است و اين سايت را از آن رو دوست داشتم كه بنيان‌هاي نظري به نظر كاملي داشت. اين شد كه بالا رفتم و به كمك پرده‌نگاري كه پيش از آن آماده شده بود، مدل طراحي سايت و الگوي حاكم بر آن را توضيح دادم. وقت ۲۰ دقيقه مشخص شده و به همين اندازه هم طراحي و اجرا شد.
امروز شايد اين صحبت‌ها براي شما عادي جلوه كند، اما توجه كنيد كه طرح سال ۱۳۸۱ نوشته شده و افتتاح هم ۱۳۸۵، آن روزها واقعاً اين حرف‌ها جايي شنيده نمي‌شد!
در چهار بخش براي دانلود گذاشتم.

ضمائم: ۸ فايل۵۵۹۳ دانلود
۲. تعريف اختيار بر مبناي فلسفي استاد حسيني (ره)يکسالي مي‌شد درگير اين بحث بودم. ابتدا خواسته بودند «تعريف اختيار» را از سه زاويه بررسي كنم؛ در نگاه فلاسفه مسلمان، از نگاه انديشمندان غربي و از منظر فرهنگستان علوم اسلامي. مدتي كه گذشت و اين بخش از كار انجام شد، فيش‌هاي زيادي كه جمع كردم و فهرست‌هايي پديد آمد و گزارش شد، موضوع رفت روي «محاسبه‌پذيري اختيار» و بعد هم طرح يك نظريه جديد در دستگاه صدرايي در توصيف اختيار. در اواخر اين پروژه، گفتند: «مي‌خواهيم ضبط كنيم، بيا و بحث اختيار از نظر استاد حسيني (ره) را بگو». پرده‌نگاري ساختم، همان پاورپوينت، يك‌ساعتي جلوي دوربين، وقتي كل بحث را ارائه كردم، چند روز بعد، گفتند: «صدا خراب بود! يك‌بار ديگر بايد بگيريم». خب بايد هم مي‌بود. وقتي از ميكروفون دوربين استفاده كنيم، با اين فاصله‌اي كه دارد، صدا را بد كيفيت ضبط مي‌كند ديگر! ديگر فرصت نشد دوباره بحث را ضبط كنيم. من هم خواستم همان فيلم بد كيفيت را بدهند تحويل خودم. نشستم و كمي با افكت‌هاي ايكولايزر و نرمال‌سازي و آمپلي‌فاي صدا را بهتر كردم. حداقل قابل فهم. شد اين فيلمي كه الآن اين‌جاست. اميد كه مفيد باشد و ذخيره آخرت.
ضمائم: ۶ فايل۳۷۰۸ دانلود

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN