به نام خدا

طبقه‌بندي آسيب‌هاي حوزه و روحانيت به شيوه مسأله‌محور

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: مرداد ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
تعداد ۲۳ عدد سرفصل است كه تحت عنوان آسيب گرد آمده‌اند. البته سه مورد آخر شايد نتوانند عنوان آسيب به خود بگيرند، ولي شامل بر زيرشاخه‌هايي هستند كه از بُعد آسيب جمع‌آوري شده‌اند.
بيشتر چند سخنراني از مقام معظم رهبري را مبناي مطالعه قرار دادم. خصوصاً دو ديداري كه با طلاب و فضلاي حوزه داشتند، همين سال ۱۳۸۹. مقداري هم از منابعي كه در مطبوعات يافتم، از مصاحبه با اساتيد حوزه و آسيب‌شناسي‌هايي كه به انجام رسيده بود. حجم زيادي عنوان جمع كردم و بايد طبقه‌بندي مي‌شد تا قابل استفاده باشد. اين ۲۳ عنواني كه در سند حاضر ديده مي‌شود، طبقه‌بندي‌اي‌ست كه براي دسته‌بندي آن آسيب‌ها در نظر گرفته‌ام. اكنون كه پس از يكسال به آن نگاه مي‌كنم، به نظرم مي‌رسد مي‌توانم با اندكي تغيير در سه عنوان آخر، به آن‌ها نيز ماهيت آسيب بدهم تا با ساير عناوين همدست بشوند؛ عدم توجه به قهري و حتمي بودن تحوّل و برنامه‌ريزي براي آن، عدم اهتمام به رفع نقص‌هاي موجود در صداوسيما توسط حوزه، بي‌توجهي به محوريّت حوزه در تحوّل علوم انساني.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۴۲ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:
تشكرچهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰
تشكرچهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN