به نام خدا

گرافيك اعداد شبرنگ ساعت بانكي

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
فايل فوتوشاپ به صورت لايه‌باز و كامل كه شامل عددهايي مي‌شود كه معمولاً با LEDهاي قرمز روشن مي‌شوند و تابلوهاي روان موجود در بانك‌ها را مي‌سازند. اين عددها براي شبيه‌سازي يكي از همين تابلوهاي روان مورد استفاده قرار گرفتند.
از اقوام يكي از دوستان بود كه تماس گرفت و گفت براي وبلاگش يك ابزار مي‌خواهد. پرسيدم: چه ابزاري؟ كه اين را نشانم داد: تابلويي كه در بانك ملي معمولاً ديده مي‌شد قديم‌ترها. تاريخ و ساعت را كه نشان مي‌داد، يك نوشته هم در آن حركت مي‌كرد.
اعداد اين تابلوها با LED ساخته مي‌شد و يك لرزش خاصي معمولاً داشت، به دليل شايد ميكروكنترلي كه در آن‌ها مورد استفاده قرار مي‌گرفت و قديمي بودن فناوري. همين حالت را ايجاد كردم. يعني ابتدا اعداد را به صورتي مشابه LED ساختم كه همين فايل است. سپس بردم در gif انيماتور و به تصاوير متحرك ساده‌اي تبديل كردم كه همان لرزش را تداعي مي‌كرد. در نهايت هم تحويل ايشان دادم و به صورت ابزار در وبلاگ خود نصب كرد، زيرا كارمند بانك ملي بود.
خود ابزار در نشاني http://movashah.ir/Saat وجود دارد كه مي‌شود در هر سايت يا وبلاگي با درج ميان iframe به نمايش در آورد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۹ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN