به نام خدا

طرح‌نامه اختيار بر مبناي فرهنگستان

نوع نوشته: طرح پژوهش
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۹۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
هفت ماه زمان براي اجراي پروژه‌اي پيش‌بيني شده است كه مي‌تواند در ۹ فصل ديدگاه استاد حسيني (ره) را درباره با تعريف اختيار و سطوح و مراتب آن در قالب يك محصول نهايي مانند كتاب تبيين كند.
دو بخش اول كار را انجام داده بودم. بخش اول كامل، بخش دوم تا حدّي. بخش اول بررسي ديدگاه انديشمندان مسلمان درباره با اختيار بود؛ از فيلسوف و متكلم و اصولي گرفته تا عرفان و اخلاق. بخش دوم هم انديشمندان غربي؛ فيزيك‌دان و فيلسوف و رياضيدان و جامعه‌شناس و روانشناس و حتي جغرافيدان. بخش آخر ديدگاه فرهنگستان علوم اسلامي قم بود. براي اين بخش منابعي كه در اختيار داشتم را وارسي كرده و فيش‌هايي را پيدا كرده بودم، اما هنوز به نتيجه نرسيده، دوستان خواستند اين طرح را بنويسم و زمان‌بندي كنم، تا مشخص شود در نهايت به چه محصولي خواهيم رسيد. اين پروژه هرگز به انجام نرسيد، زيرا پس از ارائه طرح، درگير بحث‌هاي ديگري شديم و جلسات ديگري برگزار شد و بالكل از آن باز مانديم. مرا نيز معرفي كردند به مسئول اجرايي دفتر فرهنگستان تا عضويتي در شبكه رايانه‌اي آن‌جا برايم فراهم كنند كه بتوانم به جزوات استاد حسيني (ره) دسترسي داشته باشم. گفتند خودشان با من تماس مي‌گيرند، ولي نگرفتند! دسترسي به هفت هزار جزوه استاد پيدا نكردم و اجراي اين پروژه را نيز دسته‌جمعي به فراموشي سپرديم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۲۲ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:
كاربرديپنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
كنجكاويپنجشنبه ۵ دي ۱۳۹۸
آشناييچهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹
علاقهپنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱
بحث خوبي است.جمعه ۱۳ آبان ۱۴۰۱
عاليدوشنبه ۵ تير ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1365با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN