به نام خدا

ساختار مستندات دبيرخانه اطلاعات محتواي سايت

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۸۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
يك نمودار جهت نمايش سازوكار مستندسازي فرآيند‌هاي دبيرخانه اطلاعات سايت كه شامل چهار بخش عمده است: مستندات فيش‌نگاران (سمت راست بالا)، امور اداري و مالي (سمت چپ بالا)، مستدات داده‌هاي اصلي (وسط) و مستندات داده‌هاي جنبي يا رهگيري (پايين).
قضيه اين‌كه مستندسازي را مهم‌ترين كار براي توليد اطلاعات مي‌دانستم. آن‌چه مهم است، حتي بيشتر از خود اطلاعات، اصل و نَصَب‌دار بودن اطلاعات است. اطلاعات بي‌پدر و مادر به درد نمي‌خورد، قابل اعتماد هم نيست. يقه كسي را هم نمي‌توان گرفت اگر اشتباه بود و چالش‌زا. اين نمودار نشان مي‌دهد چند رده از مستندسازي نياز است تا بتوان دبيرخانه اطلاعات سايت را مكانيزه كرد و قابل رهگيري فعاليت‌ها. هر دسته از مستندات نيز كدي دارد كه كاربرگ‌ها و اسنادش با آن كد مشخص مي‌شوند و شماره‌اي در كنار آن كد نشان‌دهنده هر سند خواهد بود. كاربرگ‌هاي ورود اطلاعات را كه با كد K مشخص شده است توليدكردم و نمونه‌هايي از قراردادهايي كه كد A دارند. ديگر عمرم قد نداد و نشد تكميل شود.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۷۸ بار
هر روز به اميد ديدن پندي يادداشت‌ها را مي‌خوانم. لطفاً اندرزهايتان را بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1246با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN