به نام خدا

شيوه‌هاي طبقه‌بندي محتوا

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: فروردين ۱۳۹۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۷
ابتدا هدف از طبقه‌بندي بيان شده است و پس از آن شيوه‌هاي مرسوم، فهرست؛ خطي-كليدواژه‌اي، عامّ و خاصّ، درختواره‌اي، هستان‌نگاري. درختواره شبكه‌اي به عنوان روشي تركيبي از درختواره و هستان‌نگاري پيشنهاد شده است و پس از آن، محورهاي ممكن براي طبقه‌بندي معرفي شده‌اند. در نهايت نيز دو مسير براي طبقه‌بندي بيان گرديده است.
همه گير طبقه‌بندي هستند. اگر هم نباشند، تا بخواهند دست به پژوهش بزنند، بالاخره گذرشان مي‌خورد به طبقه‌بندي اطلاعات. اصلاً حتي اگر شما يك آلبوم عكس هم داشته باشي،‌ نياز داري به طبقه‌بندي تصاويرت، وگرنه تا زياد شوند، دسترسي‌ات را به خيلي از تصاوير از دست مي‌دهي. ما زماني نياز داريم داده‌اي خاصّ را داشته باشيم، و اگر حجم اطلاعات بالا باشد، نمي‌توانيم آن سوزن را در انبار كاه بيابيم. طبقه‌بندي نياز مبرم تمامي سازمان‌هايي‌ست كه در حجم بالا كار انجام مي‌دهند، چه داده‌هاي حجيم، چه اشياء و كالاهاي فراوان. با توجه به پديد آمدن شيوه‌هاي نو براي مرتبط كردن اطلاعات با هم، شيوه‌هاي هوشمند و تحليلگر خودكار رايانه‌اي براي متون، هستان‌نگاري كه درست شد، ذهنيّت‌ها نسبت به طبقه‌بندي اطلاعات نيز توسعه و رشد يافت. امروزه مي‌توانيم با روش‌هاي دقيق‌تري داده‌ها را به هم مرتبط سازيم و آن‌ها را طبقه‌بندي كنيم، تا هنگام بازيابي، بهترين داده‌ها را در اختيار داشته باشيم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۲۱۰ بار
ذيلاً آن‌چه قلباً مي‌پنداريد كتباً بنگاريد. حكماً دانستن آن ياري‌گر خواهد بود مرمرا:
از طرف دوستي پيشنهاد شدشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷
بسم الله الرحمن الرحيمشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷
تشكريكشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷
ممنونچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
ممنونچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
سلام ... براي استفاده در كارچهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸
جالبسه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
اهميت طبقه بنديدوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
كنجكاويپنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
مفيدجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
مفيدجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN