به نام خدا

پاسخ به پرسش‌هايي درباره شبهه مغز درون خمره

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۷۳
در قالب هفت ايميلي كه ارسال شده، پرسش‌هايي پاسخ داده شده است كه از شبهه مغز درون خمره (Brain in a vat) ناشي گشته. گفته مي‌شود نخستين بار اين شبهه را فيلسوف و رياضيداني يهودي به نام «هيلاري وايتهال پاتنم» طرح كرده است.
پرسشي از طريق ايميل به دستم رسيد، درباره فلسفه. پاسخ دادن به آن پرسش، سبب طرح پرسش‌هاي بعدي گشت، تا بحث به اين شبهه رسيد. در اين ايميل‌ها تلاش كرده‌ام به شبهه مغز در خمره پاسخ دهم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۷۶۸ بار
انسان رشد مي‌كند و رشد نياز به رفع اشتباهات دارد. لطفاً اشتباهاتم را ذيلاً بيان فرماييد:
عاليجمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷
سلام كنجكاويدوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
من به شدت مشتاق خواندن مقاله شما هستمپنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸
مغز در خمرهچهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1224با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN