به نام خدا

طرح مسأله خانواده از منظر سبك زندگي

نوع نوشته: طرح پژوهش
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
دو مسأله ذكر شده است: ابتناء خانواده بر نياز فردي يا نياز جامعه؟ و خانواده چگونه مي‌تواند سلول جامعه باشد؟ ذيل هر مسأله نيز سه پرسش طرح گرديده كه توضيح داده شده‌اند.
وقتي يك نظريه جديد ارائه مي‌شود، در يك نظام مرتبط فرهنگي و علمي، طبيعتاً نظريه در مجاري مشخصي نشر مي‌يابد و مورد نقد و انتقاد انديشمندان قرار گرفته، هم‌افزايي حاصل گشته، گام به گام رشد و ارتقاء مي‌يابد. اما اگر نظام فرهنگي مجاري معتبر و مشخصي نداشته باشد، شبكه تحقيقات كه نساخته باشيم، اين اتفاق نمي‌تواند به صورت خودبه‌خودي بيافتد و ناگزير هستي يا حضوري يا مكاتبه‌اي، حساسيّت ايجاد كني و حرف را برساني تا به نقد كشيده شود. وقتي نظريات خانواده بمثابه سلول نظام فرهنگي را تدوين كرده، تحويل كارفرما دادم، عرض كردم بايد مصاحبه‌ها و به قول خودشان گفتارپژوهي‌هايي به انجام برسد تا آن‌چه گفته شده را معتبر نمايد. اين دو مسأله را طرح كردم تا مبناي مصاحبه و گفتگو قرار دهند و نظرسنجي‌ها را راه بياندازند.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۳۳ بار
انسان رشد مي‌كند و رشد نياز به رفع اشتباهات دارد. لطفاً اشتباهاتم را ذيلاً بيان فرماييد:
خوبجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN