به نام خدا

نظام موضوعات حوزه و روحانيت

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۶
مشتمل بر گزارش دو مرحله از يك عمليات واحد است، براي دستيابي به نظام موضوعات حوزه و روحانيت؛ استخراج موضوعات از منابع و طراحي دسته‌هاي اصلي طبقه‌بندي موضوعات.
واقعاً اگر به ما بگويند يك درختواره موضوعي براي حوزه بساز، چه مي‌كنيم؟! يعني درختواره‌اي از موضوعات كه هر چه پيرامون روحانيت طرح مي‌شود، بتوانيم در آن بگنجانيم. اين كار مسلّماً ساده نيست و نمي‌تواند به صورت فردي به انجام برسد، خصوصاً توسط فردي كه دانش تخصّصي اصطلاح‌نامه‌نويسي هم ندارد. ولي به هر حال، خواستند چيزي پيشنهاد نمايم و منابعي به اين منظور در اختيارم قرار دادند. هر چه در ده منبع ديدم، خلاصه كردم و به عنوان تبديل. سپس، بر اساس برداشتي كه از اين عناوين داشتم، چهار دسته اصلي را براي طبقه‌بندي حدس زدم و عناوين اصلي را ذيل آن‌ها درج نمودم و ادعا كردم كه مي‌توانم تمامي موضوعات مستخرج از آن منابع را ذيل همين چهار دسته جاي دهم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۲۴ بار
نظر شما را مي‌خوانم. با نوشتن اشتباهات و ايراداتي كه به چشم‌تان آمده، ياري‌ام كنيد:
تشكريكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷
نظري ندارميكشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷
تشكرچهارشنبه ۹ تير ۱۴۰۰

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN