به نام خدا

طبقه‌بندي و فهرست‌گذاري متن و شرح اصول فلسفه و روش رئاليسم - مقاله پنجم

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۸۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۴
متن و پاورقي مقاله پنجم از كتاب اصول فلسفه و روش رئاليسم كه فهرست مورد نظر همراه با طبقه‌بندي در لابه‌لاي آن قرار گرفته است. متن از علاّمه طباطبايي(ره) و پاورقي از شهيد مطهري(ره) است.
در مسير پژوهش تطبيقي تعريف شده، اين طبقه‌بندي را تهيه نمودم. متن به دقت به بخش‌هاي بسيار كوچك تجزيه و تقطيع شده است، مبتني بر مطالبي كه بيان گرديده در آن. سپس براي هر قطعه يك عنوان ذكر شده است. اين عنوان تنها يك فهرست نيست كه دلالت بر موضوع بحث‌شده در مطلب باشد، بلكه به نحوي يك خلاصه بسيار موجز از محتواست. هدف از اين نحوه فهرست‌گذاري و طبقه‌بندي اين است كه با عناوين حاصله، از متن بي‌نياز شويم و با يك نگاه اجمالي به فهرست، تمامي ساختار متن در نظر حاضر شود. با اين شيوه بسيار ساده‌تر مي‌توان به نقشه مطالب دست يافت و ساختار مطالب طرح‌شده را پيدا كرد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۷۷ بار
همه چيز را همگان دانند. اگر مطلب فوق را مطالعه فرموده‌ايد، نظر خود را بيان نماييد:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
علاقه به سخنان و نوشته هاي علامه طباطبائي رحمه اللهچهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
آموختنچهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN