به نام خدا

طبقه‌بندي و فهرست‌گذاري مقدمه نهايةالحكمة

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: تير ۱۳۸۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۵
خلاصه فهرست‌وار دقيقي از مقدمه كتاب نهاية‌الحكمة علاّمه بزرگوار طباطبايي - أعلي‌الله‌تعالي‌مقامه‌الشريف - است. هر خط از متن مقدمه، با يك عنوان تبيين شده.
در پژوهشي بوديم كه بنا بود بخش‌هاي مهم كتاب نهايةالحكمة و اصول فلسفه و روش رئاليسم را تحليل نماييم، تا با دقّت بيشتري فهم گردد. در مسيري كه پژوهشي تطبيقي تعريف نموده بودند، تا ديدگاه علاّمه طباطبايي(ره) با استاد حسيني(ره) سنجيده و ارزيابي شود. غرض اين‌كه هر كس هر دو را خوب به هم متصل نمايد، مي‌تواند ترجمه دقيق‌تري از ادبيات فرهنگستان به ادبيات حوزه داشته باشد. زيرا مي‌دانيم اصطلاحات به كار رفته در مباحث استاد حسيني(ره) هم‌ارز و هم‌معنا با معادل‌هاي مرسوم خود نيستند معمولاً. اين بخش از كار كه بر عهده بنده گذاشته شد، به طريق پيوست به انجام رسيد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۴۴۹ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:
علاقه به مباحث مهم فلسفيچهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹
يا علييكشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
بسيار خوبپنجشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN