به نام خدا

تحليل تمثيلي ترويج مفاسد اخلاقي در نشريه ايران‌جوان

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۷۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۹
مقاله با اين پرسش‌ها آغاز مي‌شود: «جوش صورت چيست؟ چگونه گسترش مي‌يابد؟ روش درمان آن چيست؟» تلاش شده است با تشبيه «فساد و فحشاء» به «آكنه» نقدي ملايم و نرم به فرآيندي صورت پذيرد كه در مجله «ايران جوان» در آن عصر باب شده بود. در نهايت پاسخ سردبير اين نشريه و پاسخ مجدّد به ايشان نيز ضميمه شده است.
دوران عجيبي بود. تابوها را شكسته بودند. همه مقدّسات به مسلخ رفته. عصري بود كه به سادگي جرأت مي‌كردند از تمام آن‌چيزهايي سخن بگويند كه تا آن روز فضايي براي بيانش نمي‌جستند. اهل خواندن مجله و نشريه بودم، اما نه به اين نحو كه بروم و خريداري نمايم. معمولاً از اين طرف و آن‌طرف به دست مي‌رسيد. خصوصاًً در مدرسه معصوميه(س) كه اساساً پاره‌اي از نشريات مرتباً به كتابخانه مي‌آمد. وقتي ايران جوان را ديدم كه چه بي‌شرمانه مفاسد شهر تهران را بيان مي‌نمايد، چيزي كه خود به چشم ديده بودم، ولي از بيانش شرم داشتم، برآشفتم. چرا؟! زيرا معتقد بودم اين از اختصاصات آن كلان‌شهر است كه فسادش فراوان شده، چه كار دارد به آن بچه شهرستاني؟! او چرا بايد بخواند و همذات‌پنداري نموده، جرأت پيدا كند كه به اين مسير كشيده شود. همين دانستن مطلب، همين دانستن اين‌كه رنگ موي دختركان تهراني چطور است و لاك ناخن آن‌ها و چطور به خيابان مي‌آيند، آيا ذكر همين چيزها خودش اشاعه فحشا نيست؟! خواستم ملايم رفتار كرده باشم، اين مطلب را نوشتم و براي ايران جوان پست نمودم. جناب سردبير هم منّت گذاشتند و پاسخ گفتند.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۴۸۵ بار
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1251با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN