به نام خدا

ايده‌هاي پيشنهادي پژوهشي در موضوعات مرتبط با نجوم

نوع نوشته: طرح پژوهش
براي: مؤسسه نجوم كبريانگار
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
هفت پيشنهاد پژوهشي ارائه شده است و هر كدام با توضيحي مختصر. ايده‌هايي براي سامان‌دهي فعاليت‌هاي نوين در موضوعات مرتبط با نجوم اسلامي.
وقتي بنا شد هر يك از اعضا ايده‌هاي پيشنهادي خود را مطرح سازد، بنده هم اين موارد به نظرم رسيد، نوشتم و تقديم كردم.
محور آن‌چه در نظرم بود به عنوان ايده طرح نمايم، تركيبي از قابليت‌هاي مندرج در علم نجوم و تنجيم با علوم تجربي روز بود. مثلاً اگر مقارنه ماه و مشتري گفته شده سبب فلان مطلب مي‌شود، يا قرار گرفتن آن در صورت فلكي عقرب، اگر در گذشته و در كتب قدما چنين احكامي بيان شده، اين‌همه زيج كه از گذشته باقي‌مانده براي ما، هر سال حداقل سه كتابچه به عنوان تقويم ولي در حقيقت حاوي تنجيم منتشر مي‌شود؛ مصباح‌زاده، منجم‌زاده، منجم‌باشي و... خُب اين احتمال را تقويت مي‌كند كه چيزي در وراي اين گفته‌ها باشد. با استقراء و علم تجربي، با آزمون و خطا اگر ربطي بين اين‌ها باشد، شايد بتوان بررسي كرد و به نتيجه‌اي رسيد و پيدا كرد؛ بود يا نبود آن را.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۴۴۹ بار
همه چيز را همگان دانند. اگر مطلب فوق را مطالعه فرموده‌ايد، نظر خود را بيان نماييد:
پژوهششنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷
شايد اطلاعاتي از ايده طرح بيابمجمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1365با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN