به نام خدا

گزارش تصويري از سامانه درخواست حجره

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: مركز مديريت حوزه‌هاي علميه سراسر كشور
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۱
تمام صفحات نرم‌افزار به صورت تصوير نمايش داده شده و بخش‌هاي مختلف با توضيحاتي معرفي گرديده است.
اين ابزار داراي سه سطح كاربري است؛ طلبه (درخواست حجره)، مدير مدرسه (تأييد يا ردّ درخواست) و امور حجرات (مديريت كل تنظيمات).
اصل ابزار را بنده ننوشته بودم. پورتال مفصلي بود كه شركت آريانيك توليد كرده و مركز مديريت يك نسخه فول آن را به قيمت ۱۸ ميليون تومان خريده، با خدمات كامل پس از فروش؛ نگهداري و روزآوري و پشتيبان‌گيري.
دوستان امور طلاّب مي‌خواستند بخش حجرات را راه‌اندازي كنند. يك سامانه SDK داشت اين پورتال كه امكان اتصال هر تكه برنامه جديد به پورتال را ممكن مي‌ساخت. امّا به دلايل امنيتي اين سامانه را روي سرور ما فعّال نكرده بودند آريانيكي‌ها. مهندس مدير فن‌آوري هم از بنده خواسته بود كاري براي حجره‌ها انجام دهم. تأملاتي در پورتال نمودم كه البته سورس آن باينري شده بود و قابل دستيابي نبود، ولي توانستم با استفاده از امكانات سروري دات‌نت، دستي به Sessionها پيدا كنم و همين كافي بود تا لاگين كاربر را به دست آورم و تمام اطلاعاتي كه پورتال از كاربر در سشن نگهداري مي‌كرد. چند تا جدول جديد اطلاعات در بانك SQL Server پورتال ساختم و چند خط كد نوشتم. همين و بس. اين سامانه حجره‌دهي توليد شد و ظاهراً يكي دو سالي خدمت كرد به حوزه علميه،‌ تا فرصتي شود بتوانند سامانه كامل‌تري برنامه‌نويسي نمايند.
اين گزارشي است كه پس از تكميل كار تحويل مدير فن‌آوري اطلاعات مركز دادم. لذتي كه بيشتر برايم داشت اين كدنويسي، رايگان بودنش، هديه‌اي كه به مركز مديريت دادم. بالكل عرض كردم اين سامانه را آخرتي حساب كنند برايم، نه دنيايي!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۴۴۴ بار
نظرتان را شخصاً مي‌خوانم. پس آن‌چه مي‌پنداريد ذيلاً بنگاريد لطفاً، به قصد اصلاح اشتباهاتم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN