به نام خدا

گردش كار اسكان طلاّب مجرد در حجره

نوع نوشته: طرح فرآيند
براي: مركز مديريت حوزه‌هاي علميه سراسر كشور
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
يك فلوچارت نسبتاً طولاني كه بر اساس توانايي‌ها و متناسب با ابزار «گردش‌كار» پورتال آريانيك طراحي شده است و پس از آن توضيحاتي مختصر ضميمه شده.
به نظر بنده بهترين گزينه بود، از ميان پورتال‌هايي كه ديده بوديم و براي‌مان پرزنت شده بود. نه فقط از نظر توانايي‌ها، كه البته سيگما به نظر پرتوان‌تر مي‌رسيد، بل سادگي استفاده بيشتر ملحوظ بوده و كمي دردسر در آموزش و نظارت بر كار همكاران.
شايد بيش از ده سايت داشت مركز كه تصميم گرفتند مدير فن‌آوري اطلاعات مركز مديريت بر خريد آريانيك. خريدند و در زمان كوتاهي به بيش از ۵۰ سايت رسيد. هر معاونت و بخش و واحدي براي خود به سادگي سايتي دست و پا كرد. از بس روان بود اين پورتال.
سفارشاتي هم داده شد و ابزار گردش كاري را مهندس اوحدي اضافه كردند به پورتال. مدير فن‌آوري به بنده موكول كرد كه به عنوان نمونه اوليه، گردش كار اسكان طلاّب در حجره‌ها را مكانيزه نمايم. يعني در حقيقت طلبه‌ها بدون مراجعه حضوري بتوانند حجره بگيرند اول سال تحصيلي. بنده هم تمام تولزها و استيشن‌هاي گردش كار را مطالعه و بررسي كردم و متناسب با آن اين گردش را نوشتم. ولي يك مشكل برخوردم كه با رنگ قرمز مشخص شده است. آن روز اين كار قابل انجام نبود و البته الآن نمي‌دانم اضافه شده به سامانه يا خير.
در هر صورت متن مذكور گزارش اين بررسي است و توليد چرخه كار. خالي از فايده شايد نباشد كه عرض كنم كار متوقف نشد و بنده خود با دات‌نت چيزكي نوشتم و ضميمه كردم به پورتال. توانستم از Sessionهاي آن بهره برده و بدون نياز به لاگين مجدّد، با همان Userهاي پورتال، فرآيند درخواست و اعطاي حجره را مكانيزه كنم و دو سال استفاده شد. بعدش نمي‌دانم چه شد، خبر ندارم يعني!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۵۴۳ بار
نوشتن وقت‌گير است، اما نظر شما ياري‌گر، لطف كنيد وقت بگذاريد با نظرتان ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN