به نام خدا

بودجه پيشنهادي اداره فن‌آوري اطلاعات - سال 1385

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: اسفند ۱۳۸۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
به همان روش مرسوم در پيشنهاد بودجه تنظيم شده است. حدود صد ميليون تومان براي هزينه‌هاي فن‌آوري اطلاعات درخواست كرده بودم.
تنها يك‌سال در مركز بودم و از اين رو، همين يك‌بار بودجه تنظيم كردم. ويژگي متمايز اين پيشنهاد شايد درج ريز محاسبات در شرح هر بودجه باشد و يك نكته خيلي جالب، دويست هزار توماني كه براي تغذيه رايگان برنامه‌نويسان در نظر گرفته بودم. معتقد بودم و تجربه شخصي خودم بود كه برنامه‌نويسي فشار زيادي به ذهن مي‌آورد و نياز به تغذيه مناسب را در حين كار افزايش مي‌دهد. قصد داشتم برنامه‌نويسان استثنائاً در حين برنامه‌نويسي تغذيه رايگاني داشته باشند. ديگر اين‌كه بسيار اهميت مي‌دادم به اين‌كه برنامه‌نويسان نشريات رايانه‌اي معروف بازار را ببينند و مطالعه كنند. بخشي هم براي اين كار در نظر گرفتم كه مشترك تمامي اين نشريات كه غالباً گران‌قيمت هم هستند شويم. كاري كه در پارسا از جيب خود كردم و اثرات شگرفي در نشاط روحي نيروهاي فني و رشد تكنيكي آنان داشت. البته هيچ يك از اين دو حاصل نشد. اولي را به صورتي حل كردم. يكي از دوستان را مأمور كردم و پولي هم با مشاركت و رضايت نيروهاي فني جمع كرديم و روي هم گذاشته به ايشان داديم. جعبه جعبه بيسكوييت و شكلات مي‌خريد و جايي در اتاق فني مخفي مي‌كرد. هر برنامه‌نويس هر وقت مي‌خواست بر مي‌داشت و مي‌خورد و در نهايت هزينه را پرداخت مي‌كرد. حاشيه سودي هم براي آن شخص در نظر گرفتيم كه هزينه رفت و آمدش براي تهيه اين تغذيه با انگيزه بيشتري همراه باشد. شد و چه استقبالي هم. پس از مدتي از ديگر واحدها هم براي خريد مراجعه مي‌كردند. از بالا اخطار كردند كه: «رسماً در مركز بوفه زده‌ايد؟». گفتم سرويس بيرون از فني را متوقف كردند و فقط براي نيروهاي داخل!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۲۲ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1247با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN