به نام خدا

مكانيزم تنظيم قراردادهاي پروژه‌اي نيروهاي فني

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۸۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۸
اين نوشته تنها دو سرفصل اصلي دارد: انواع مكانيزم‌هاي پرداخت حق‌الزحمه، انتخاب بهترين مكانيزم. سرفصل اول پنج روش و مكانيزم را ترسيم كرده است و براي هر مكانيزم چهار مطلب بيان شده است: مكانيزم تشويق، مكانيزم توبيخ، مكانيزم رشد فعاليت و ويژگي‌ها. براي مكانيزم منتخب نيز دو نكته بيان شده است: نامعلوم بودن ميزان پرداختي حقوق ماهانه و معلوم بودن تخميني ميزان پرداخت حقوق ماهانه.
گرفتاري عجيبي است. سال‌ها با مؤسسات بسياري همكاري كرده‌ام. امّا چه كنم كه هر كدام به ترفندي ذي‌حسابي‌هايشان را مي‌فريبند. اين چيزي است كه بسيار آزارم داده است در اين سال‌ها و همچنان هم. روش‌ها و تكنيك‌هاي شگفتي خلق كرده‌اند، همين آدم‌هايي كه بايد ذهنشان را متمركز كارهاي مفيد مي‌كردند. يكي ساعت را در ضريبي مي‌زند تا پرداختي كامل شود. ديگري مدرك ديپلم مرا دكترا زده است در قرارداد تا بتواند دستمزدم دهد. آن يكي ساعت را پروژه مي‌كند و قرارداد مي بندد. مركز هم تكنيك جالب‌تري از خود ساخته بود، ساعت كار را جلسه مي‌كند، به عنوان كارشناس مشاور مثلاً حقوق مي‌دهد. ذي‌حسابي‌ها هم انگار جاهل كه نفهمند كدام جلسه‌است هر روز و شش ساعتي! من هم تا سيستم خراب و فاسد مالي را ديدم، تاب نياورده و اين جزوه را نوشتم. تمام تكنيك‌هايي كه مي‌شناختم يادآور شدم با نواقص و معايب تا پيشنهاد خود را اثبات كنم. جالب اين‌كه مسئول مالي يك جوابيه سفت و سخت و بسيار تندي داد كه بتركاند! اين نوشته پته تمام اين فسادهاي اداري موجود در مؤسسات خودي را برملا كرده است. باشد تا خدا از ما راضي باشد به واسطه افشاي اين فضاحت! خدا هدايت‌شان كناد!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۳۳ بار
خود واقعي را تنها در آينه مي‌توان ديد، آينه باشيد و اشتباهاتم را ذيلاً متذکّر شويد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1247با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN