به نام خدا

سفرنامه خاورميانه اسلامي

نوع نوشته: گزارش سفر
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۸۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۵۴
سفرنامه‌اي است كه در ۲۰ قسمت تدوين يافته و در يك مجلّد تجميع شده است. هر بخش با سه ستاره تفكيك يافته و هر بخش معرّف يك روز از سفر. توقف‌گاه‌هاي سفر كه بيتوته در آن‌ها واقع شده، به ترتيب شامل: مهران، كربلا، نجف، مهران، اروميه، تركيه (قامشلي) و سوريه (دمشق) مي‌باشد.
در صفحه اول و معرفي نوشته آمده است: «سفري رفتم، چند روزي،‌ حدود ۱۸ روز. خاورميانه بودم، قلب جهان اسلام،‌ به قصد زيارت. سفر مغتنمي بود. توشه‌ها برگرفتم. فراوان و ارزشمند. نوشتم چند كلمه‌اي در هر شب، از جغرافيا و فرهنگ و ادب. بخوانيد و در اين سرگذشت با من شريك شويد». پيشنهاد از دوستان بود كه براي كمك به حزب‌ا... برويم لبنان. با عقيدتي سياسي سپاه صحبت كرديم، گفتند چنين برنامه‌اي نداريم. دوست گفت: بيا خودمان برويم! چهار نفر شديم و تا ويزاها را بگيريم، جنگ ۳۳ روزه تمام شد. سوريه كه رسيديم، هنوز لبناني‌هاي پناه آورده به دمشق، آن‌جا بودند! در تمام سفر، هر شب مي‌نوشتم. آن‌چه اكنون تدوين‌يافته ويرايش‌شده همان شب‌نوشته‌هاست. سعي شده با ادبياتي جذاب همراه گردد. شايد به كارتان آيد، چه كه در عراق ديدار با آيةا... سيستاني هم داشتيم و در تركيه مناظره‌اي با عالمي شافعي‌مذهب. نيك‌سفري بود، اي كاش كه تكرارپذير باشد!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۰۶ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1246با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN