به نام خدا

جزوه درس‌هاي صرف، نحو مقدماتي و صمديه

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۷۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۷۳
اوزان ثلاثي مزيد آغازگر مطالب مندرجه در اين جزوه است. فعل صناعي، غيرمتصرّف، اسم فعل و پايان درس صرف. نحو نيز از ابتدا با تعريف «كلام» شروع مي‌شود و با جملاتي كه محلّي از اعراب ندارند پايان مي‌يابد.
از زمان دبيرستان اين عادت را پيدا كردم؛ ترسيم نمودار و استفاده از تصويرسازي در خلاصه‌نويسي درس، آن‌هم هم‌زمان با تدريس استاد و در سر كلاس. خيلي آثار خوبي هم داشت، به طرز عجيبي به حفظ و يادگيري كمك مي‌كرد. سال ۱۳۷۶ كه وارد حوزه علميه شدم، همين شيوه و روش را ادامه دادم. سر كلاس كه مي‌نشستم، وقتي استاد تدريس مي‌كرد، به سرعت سرفصل‌هاي اصلي را خلاصه كرده و با استفاده از فلش‌هاي فانتزي و خطوط پررنگ و كم‌رنگ تركيبي مي‌ساختم كه منحصر به همان بحث باشد و ياد آن عناوين را به صورت تصويري در ذهنم حفظ كند. جاهايي هم كه نكاتي به ذهن خودم خطور مي‌كرد و ربطي به استاد نداشت، با قرار دادن در كروشه از بحث استاد متمايز مي‌كردم. بدين‌ترتيب مي‌توانستم ديدگاه خود را نيز ثبت كنم. اين دفترها باقي مانده و امروز عمومي شده است. اگر محصّل حوزه هستيد مي‌توانيد دريافت كنيد و براي يادگيري ساده‌تر به كار بگيريد و يا صرفاً براي استفاده از شيوه، تكنيك‌هاي استفاده شده را برداشت كنيد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۳۱۶ بار
خود واقعي را تنها در آينه مي‌توان ديد، آينه باشيد و اشتباهاتم را ذيلاً متذکّر شويد:
نموداري جالبي هست وخوب در ذهن مي ماندچهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰
ممنونمجمعه ۳ تير ۱۴۰۱
شكرپنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱
سلامسه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
صمديهيكشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱
سلامجمعه ۴ آذر ۱۴۰۱
نحو مقدماتيسه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
من محصل حوزه هستم انشاءالله كه مفيد به فايده باشد يا تشكر فراوانپنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
خوشگلدوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
دانش صرفسه شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲
يا دليل من لا دليل لهجمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲
جزوه نحو مقدماتيپنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲
تصويرشنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲
همه چيز عاليدوشنبه ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
خوبپنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN