به نام خدا

پيشنهادي درباره بيانيه گام دوم انقلاب

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: جامعه مدرسين حوزه علميه قم
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۹۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴۸
اجتماع بشر و قايقي كه مسير مي‌خواهد، كثرت انبياء و گمراهي بشر در غيبت، تقدّم امدادي كفر بر ايمان و هُلش بر كِشش، نوزايي تولّد توانمندي در مديريت ساختاري، شيوه هم‌مسيري بشر وحدت رهبر يا وحدت رهبري پاياني بر بعثت انبياء، توجه روشنفكران به تفاوت نهضت با نهاد، آيا نهضت مي‌تواند در نهاد تداوم يابد؟ چگونه؟، منظور «ميل» از آزادي و تلاشي خستگي‌ناپذير، عناصر ساختاري انباشت‌محوري اسميت در مسيردهي آزاد، چگونگي تقابل مكانيزم بازار با مكانيزم كار و نگراني ماركس، اصلاح مستمر مكانيزم عمل بازار مالتوس، ميل، ماركس، كينز و جريان نئوماركسيست‌هايي مانند اينگلهارت، كانال‌سازي ربامحور و عدم توانايي بشر براي هجرت از بين رفتن وسعت زمين، ساعت شني انقلاب روي ويبره ساختاري كه قبل از انقلاب بسته شد، اصل چهار ترومن اصلاحات ارضي و بودجه‌ريزي و استخدامي و نظام پرداخت ناهماهنگ، شكاف پليمري با يافتن عناصر تشكيل‌دهنده زنجيره‌هاي قدرت، تلاش موفق شهيد صدر و تلاش ناموفق شهيد مطهري، ريشه‌هاي نظري ناتواني هند در تقابل با استثمار، و ايضاً ريشه‌هاي نظري ناتواني ايرانيان در تقابل با استثمار، در اين دويست سال چه بر كشور گذشت؟، سال‌هاي تكرار و روزمرگي نوسانات سينوسي راست و چپ، نااميدي بستري و اميددهي رهبري اعتماد تا كجا؟، تجربه بني‌اسرائيل در قرآن و امّت برگزيده خداوند، آيا امّت برگزيده باز هم عوض خواهد شد؟، بحران مشائي‌نژادي و فروغلتيدن جامعه در عرفان وقتي كه عقل ناتوان مي‌نمايد، فرصت و مجال تمدّني از شعار سياسي تا شعار فرهنگي انقلاب سياسي تا انقلاب فرهنگي، تسريع حاكميتي و ضرورت حمايت سياست از فرهنگ، تنها راه نجات قايق توفان‌زده بازگشت به سنّت با تجربه كفر مدرن آيا ما غرب را مي‌شناسيم؟، امتناع اصلاحِ بخشي در نظامي كه ساختار در آن كار مي‌كند نه آدم‌ها، توضيح بدنامي آدمي‌هايي كه نقشي در خرابي نداشتند جز عدم آشنايي با سيستم از بازرگان تا روحاني، اصلاح سيستمي در نگرش سيستمي آيا ما نظريه حكومتي جديدي داريم؟، قيام فرهنگي تنها راه براي انقلاب فرهنگي و انقلاب فرهنگي تنها راه براي نجات، شيوه صحيح يافتن راهكار از جايي كه خودت ايستاده‌اي.
گام دوم انقلاب كه از سوي رهبر منتشر شد، بيانيه آن، جامعه مدرسين نيز اقدامي را در پيش گرفت. دبيرخانه‌اي تأسيس شد و مسئول آن‌كه آقاي فرّخ‌فال بود نامه‌اي براي اساتيد و بزرگان حوزه ارسال كرد. درخواستي بود مبني بر اين‌كه محتواي بيانيه گام دوم را تبيين كرده و نظر خود را ارسال كنيد. من البته از مخاطبين نامه و دريافت‌كنندگان آن نبودم، ولي بزرگي كه دريافت كرده بود در اختيارم گذاشت و گفت اگر پاسخي داري ارسال كن. اين شد كه اين متن را به نشاني ارائه شده ارسال كردم. متن نامه نيز پيوست نوشته است.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۹۴ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:
همه مطالبشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN