به نام خدا

جزوه آموزشي فلسفه اصالت ولايت

نوع نوشته: متفرقه
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۸۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۸۴
از تغاير في‌الجمله شروع مي‌شود كه اولين عنوان در جدول طبقه‌بندي مباحث استاد حسيني (ره) است و تا آخرين بحث‌هاي جدول را شامل مي‌شود. اين جزوه يك دور خلاصه‌اي از مباحث اوليه دفتر فرهنگستان را در بر دارد.
تقريباً اوايل تابستان ۱۳۷۹ بود كه با دفتر فرهنگستان آشنا شدم. قبل از آن فقط آقاي ميرباقري را مي‌شناختم، از منبرهايش. يكي از طلبه‌ها بود كه گفت حرف‌هاي ايشان مربوط به فرهنگستان است و سه ماه تابستان كتاب‌هاي دفتر را امانت گرفتيم و خوانديم و بحث كرديم. بعدتر جلساتي را با بعضي شاگردان استاد حسيني (ره) در دفتر داشتيم و سؤالات‌مان را مي‌پرسيديم. اسفند همان سال استاد حسيني (ره) از دنيا رفت و دوستان طلبه هم ارتباط خود را قطع كردند. اتوبوسي آماده كرده بودند براي رفتن به ختم استاد در شيراز، بنده هم سوار شدم و در مسير برگشت كه بوديم فردي كنارم نشست و گفتگويي را آغاز كرد. كنجكاو بود بداند چطور با فرهنگستان آشنا شده‌ام. بعد كه دانست بداية و نهايةالحكمة علامه را خوانده‌ام و بحث كرده، درخواست كرد مباحثه‌اي با هم بگذاريم. پيشنهادش اين بود كه دو روز در هفته من فلسفه علامه را بگويم تا با فلسفه فرهنگستان تطبيق شود و يك روز در هفته هم ايشان فلسفه آسيدمنير را به بنده آموزش دهد. حدود دو سال فرهنگستان كلاً تعطيل بود. يكي دو نفري آمد و شد مي‌كردند،‌ ولي هيچ فعاليت علمي و پژوهشي انجام نمي‌شد. من كه قصد داشتم با گوش كردن نوارها و خواندن جزوات فلسفه فرهنگستان را ياد بگيرم، اين فرصت را مناسب ديدم تا از طريق يكي از شاگردان ايشان فلسفه‌شان را بياموزم. اين جزوه را همان زمان نوشتم؛ خلاصه‌اي از مباحثي كه آقاي مسعود چمن‌خواه (با نام مستعار صدوق) به عنوان فلسفه فرهنگستان طرح كرده است.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۰۶ بار
مطلب را دانلود كرديد؟ خوانديد؟ اشتباه داشت؟ ممنون مي‌شوم اشتباهات آن را برايم بنويسيد:
مطالب شمارا دارم دريافت مي كنم تا برخي فلسفي هايش را بخوانم ... تا خدا چه بخواهدشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
براي نظام ميخواهميكشنبه ۱ آبان ۱۴۰۱
مرحوم سيد منير را مي شناسميكشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲
شناخت مرحوم سيدمنيريكشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN