به نام خدا

گزارش رفتارهاي اجتماعي مؤسسه

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: جامعه مدرسين حوزه علميه قم
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۷۷
گزارشي تقريباً مفصّل درباره فعاليت‌هاي مؤسسه فقاهت و تمدن‌سازي اسلامي‌ست كه به عنوان پيشنهادي براي ايجاد فضاي گفتماني تدوين كردم.
تحوّل سخت است. خصوصاً وقتي بزرگان سن بالا داشته باشند. اين را همه مي‌دانند، سن انسان كه بالا مي‌رود، محافظه‌كار مي‌شود معمولاً. اصلاً وظيفه‌اش و تكليفش مي‌شود اين‌كه حفظ گذشته نمايد و اجازه تغيير ندهد. از نزديك در جريان فعاليت‌هاي شوراهايي بودم كه به سرانجام نرسيدند. در طيّ پروژه‌هاي متعدّد، بارها و بارها اقدام به تجميع آسيب‌هاي حوزه و راهكارهاي پيشنهادي نمودم و صدها عنوان را طبقه‌بندي كرده در اختيار مسئولين قرار داده بودم. دستور جلسات بسياري از نشست‌ها و اجلاسيه‌ها را تدوين كرده بودم تا حركتي در بزرگان پديد بياورد براي پذيرش تغيير و تولّي و مديريت آن. اما انگار تكان نمي‌خوردند. اثري نداشت. روزي قدرتمندي رو به من كرد و گفت: «ما هم در سن شما بوديم خواستيم همه چيز را عوض كنيم، فلان بزرگ گفت: كرديم نشد، نكنيد نمي‌شود!» منظورش اين بود كه دلسردم نمايد. و موفق هم شد. موفق هم شد. من ديگر از تلاش براي ايجاد تغيير دست كشيدم. اما وقتي ديدم يك برادري پيدا شده كه محكم و راسخ ايستاده، تصميم گرفتم حمايتي نمايم. رفتم و با مسئولي صحبت كردم. خواست تا مطلبي بنويسم و بدهم تا بدهد به مسئول‌ترها. اين متن را از همين رو نوشتم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۶۲ بار
همه چيز را همگان دانند. اگر مطلب فوق را مطالعه فرموده‌ايد، نظر خود را بيان نماييد:
اكبرنژادجمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1369با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN