به نام خدا

آسيب‌شناسي فعاليت‌هاي فرهنگي

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: مؤسسه پژوهشي فرهنگي انقلاب اسلامي
تاريخ نگارش: دي ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲۰
اگر از پيشگفتار و كلام آخر بگذريم، سه بحث اصلي در اين نوشته طرح شده است: تنوّع ساختار اجرايي فعاليت‌هاي فرهنگي، جمع‌بندي آسيب‌ها، پيشنهاد راهكار. اين نوشته، فعاليت‌هاي فرهنگي را به دو قسم «جهادي» و «سازماني» تقسيم مي‌نمايد. سپس ويژگي‌هاي فعاليت‌هاي جهادي را بررسي نموده، آسيب‌هاي آن را بررسي مي‌نمايد و راهكاري را پيشنهاد مي‌كند.
آشنايي ما به سال‌هاي نخست طلبگي باز مي‌گشت. آن هم در يك حادثه جالب. مدرسه معصوميه (س) بوديم و يك روز، در يكي از نيمه‌هاي شعبان، نمي‌دانم چطور شد و چه كسي تصميم گرفت تا ايشان با دوربين فيلم‌برداري بسيج برود و يك گزارش طلبگي از دفاتر مراجع و ديدار با آن‌ها تهيه نمايد. سال ۱۳۷۶ به نظرم بود و من هم با ايشان همراه شدم. دفتر بسياري از آقايان رفتيم كه معمولاً در اين روز باز هستند و مردم به ديدارشان مي‌روند. بعد هم فيلم را آورديم و در نمازخانه مدرسه پخش كردند. بعد هم چند مصاحبه با بعضي از اساتيد تهيه كرد و من هم دستيار. سال‌ها بعد، وقتي صداوسيما بودم، يك پروژه كتابخانه‌اي را براي شهرداري تهران كار مي‌كرد ظاهراً. آن موقع هم باز ملاقاتي داشتيم، سال ۱۳۸۵. ولي ديگر نديدم و از وي بي‌خبر بودم تا همين چند وقت پيش كه يك پيامك برايم فرستاد؛ آسيب‌شناسي فعاليت‌هاي فرهنگي را مي‌خواست. نمي‌دانم چرا، ولي در پس اين همه سال نديدن، همچنان حسّ رفاقت و دوستي عميقي داشتم و آن خاطرات خوب فيلم‌سازي را فراموش نكرده، بدون اين‌كه حتي نياز به گفتگويي تلفني باشد، با همان يك پيامك، اين بيست صفحه را نوشتم و برايش ايميل كردم. ايشان هم يك پيامك تشكر فرستاد و پنج ماه است ديگر خبري ازو ندارم و نه از اين پروژه و نه حتي اين‌كه برايش مفيد بود يا خير! دنياست ديگر، همه درگير اشتغالات و فعاليت‌هايشان.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۶۲۱ بار
خود واقعي را تنها در آينه مي‌توان ديد، آينه باشيد و اشتباهاتم را ذيلاً متذکّر شويد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1238با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN