به نام خدا

پيشنهاداتي براي ماتريس آمار جمعيت

نوع نوشته: متفرقه
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
عناوين اصلي توليد جداول آماري ذكر شده‌اند و يك نمونه از اين نوع تركيب آماري بيان گرديده است، مثال: آمار رويداد «مرگ» در گستره «قاره آسيا» از نوع «شهري» با رفاه «توسعه‌يافته» از جنس «مرد» در دوره «كودكي» به علّت «تصادف» به صورت «هفتگي».
مشاهده مي‌فرماييد كه اگر هشت عنصر فوق را با هم تركيب نماييم، چه آمارهاي متنوّعي مي‌توانيم توليد كنيم! نخستين بار براي وزارت نيرو اين كار را انجام داده بودم. در حوزه وزارت فردي از دوستان كار مي‌كرد كه مي‌بايست تمامي روزنامه‌ها و مجلات را به دنبال نقد و نظر درباره وزارت نيرو مي‌كاويد و گزارشي از آن‌ها به صورت روزانه تهيه مي‌نمود. وزير وقت، اصرار داشت كه هر روز آماري روي ميزش باشد نشان‌دهنده ميزان نقد يا تمجيد از فعاليت‌هاي مجموعه وزارت در مطبوعات. آن روز وقتي رفيقم تماس گرفت و راهنمايي خواست، ماتريسي آماري برايش طراحي كردم كه مشخص مي‌كرد چگونه مي‌توان عناصر توصيفي مختلف را با هم تركيب كرد و گزارش‌هاي مفيد و به دردبخور متعدّدي توليد نمود. اين را بعدها اين دوست جديد هم ديد. ايشان هم اصرار كردند چونان طرح وزارت نيرو، بيا و براي آمارگيري ما در بحث تحليل جمعيت گزارش‌هاي ماتريسي طراحي كن. سند جاري صرفاً خلاصه‌اي از ماتريس آماري مورد نظر را نشان مي‌دهد و مسير را تبيين مي‌كند. فرصت نداشتم تا تمام ماتريس را بسازم و موارد بي‌معنا و غيرمفيد را حذف نمايم. در همين حدّ تحويل كارفرما دادم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۴۵۵ بار
ذيلاً آن‌چه قلباً مي‌پنداريد كتباً بنگاريد. حكماً دانستن آن ياري‌گر خواهد بود مرمرا:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1369با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN