به نام خدا

فهرست عملكردهاي انسان

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: مرداد ۱۳۹۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
دو دسته اصلي: عملكردهاي فردي و عملكردهاي جمعي، شاخه‌هاي اصلي نمودار را تشكيل مي‌دهند. عملكردهاي فردي شامل پنج دسته: عملكردهاي فيزيولوژيك، بهداشتي و درماني، عبادي و مذهبي، خوديابي و سرگرمي و خودفراموشي مي‌شود و عملكردهاي جمعي شامل چهار دسته اصلي: عملكردهاي خانوادگي، گروهي، اجتماعي و فرار از جمع. عملكردهاي گروهي نيز به نوبه خود چهار زيرشاخه: عملكردهاي رفاقتي، دانشجويي، محيط كار و نظامي را در بر دارد.
درباره سبك زندگي كه مي‌انديشيدم، راهي كه بتوانيم برنامه تغيير سبك زندگي را طراحي كنيم، نياز شد از پايه و مبنا «رفتارهاي روزمرّه» انسان را تحليل نماييم. به كارفرماي پروژه گفتم تيمي تهيه نمايد و گروهي كه بگردند، استقراء و احصاء، تمام رفتارهايي كه به صورت معمول از يك انسان سر مي‌زند را، در جامعه خودمان، فهرست كنند. يك فهرست اوليه استقرايي هم خودم دادمشان. اما نشد، آن‌چه بايد مي‌شد. به نظرم رسيد كه با احصاء و جمع‌آوري اطلاعات نمي‌شود. بايد اندكي فلسفي نگاه كرد و تقسيمات را از جاي ديگري آورد. اين شد كه دست به صفحه‌كليد بردم و اين دسته‌بندي‌ها را ابتدا ساختم و سپس رفتارها را داخل آن‌ها چيدم. يعني الآن مدعي هستم هر رفتاري كه از انسان سر مي‌زند به صورت روزمرّه، لاجرم داخل يكي از اين دسته‌بندي‌هاست، ولو من در اين نمودار ذكرش نكرده باشم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۲۳۰ بار
از خواندن يادداشت‌هاي شما بسيار استفاده مي‌كنم. از نوشتن نظرتان دريغ نفرماييد:
علاقمند به حوزه سبك زندگييكشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
انساندوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
عاليجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN