به نام خدا

صورت نموداري سيزده جلسه مباني فقه حكومتي

نوع نوشته: نمودار تحليلي
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۹۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
يك نمودار ستاره‌اي با سيزده سرشاخه كه هر كدام خلاصه يك جلسه را در خود نمايش داده.
قرار ما تنظيم يك مقاله در موضوع «فقه اداره» بود. به آن مقاله كه شرف نگارش نيافتم، اما، نسبت به جلسات بحث خارج استاد ميرباقري، همان كه موضوعش صريحاً فقه حكومتي بود، امكاني فراهم شد كه نظري دوباره افكنم. اين‌بار خلاصه‌برداري دقيقي انجام دادم كه در اين نمودار تشريح شده است.
آن طور كه به خاطر دارم، در طي جلسات ۲۰ الي ۳۰ دوره اول اصول فقه احكام حكومتي استاد حسيني(ره)، دوره‌اي ۹۵ جلسه‌اي كه به «مبادي اصول» نامگذاري شده، استاد ميرباقري بسيار اصرار و تلاش دارد تا استاد حسيني(ره) را مجاب نمايد يك فهرست كامل از مباني علم اصول فقه احكام حكومتي ارائه كند. استاد حسيني(ره) نيز پيوسته به بحث روش تحقيق گريز مي‌زند كه نخير، بحث پژوهشي‌ست و خودمان هم نمي‌دانيم سر و ته اين مباني به كجا ختم مي‌شود و تا بحث به سرانجام نرسد،‌ نمي‌شود فهرست ارائه كرد.
استاد ميرباقري اما در اين دوره بحث خارج، در همين ۱۳ جلسه كه دوازده‌تاي آن در سايت دفتر فرهنگستان مكتوب شده و جلسه آخر را از سايت ديگري برداشتم، مباني فقه حكومتي را به فهرست مي‌كشد، در ضمن بيان رويكردهاي رايجي كه از فقه حكومتي بر سر زبان‌هاست.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۸۳۵ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1218با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN