به نام خدا

نماي پيشنهادي «نقشه سايت» در سايت استاتيك

نوع نوشته: طرح سايت
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۸۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
صفحه‌اي است كه براي «نقشه پايگاه» پيشنهاد شده است. اين سند در اختيار پيمانكار قرار داده شد تا بر اساس آن اين بخش از سايت را طراحي نمايد.
هر سايتي، اگر تنوّع اطلاعاتي بالايي داشته باشد و صفحات آن به دليل اين تنوّع پيچيدگي پيدا نمايد، نيازمند يك نقشه است كه به نقشه سايت (Sitemap) معروف شده.
چيزي كه با ارائه اين سند قصد دارم توضيح دهم اين است كه اگر همه خواسته‌هاي كارفرما و دستورات او مستند شده و سپس در اختيار مجري قرار گيرد، نه تنها اشتباهات و خطاها كاهش يافته و برداشت‌هاي نادرست اصلاح مي‌گردد كه هميشه در آينده سايت، مي‌توان به آن مستندات رجوع نمود و از يك سو ميزان دقت و وظيفه‌مندي پيمانكار را محك زد و از سوي ديگر در مراحل بعدي طراحي و ارتقاء سايت، با ملاحظه گذشته و استفاده از تجربيات آن اقدام نمود.
در هر صورت مستندسازي يكي از مهم‌ترين ابزارهاي رشد و توسعه پايدار و دائمي نهادهاست.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۶۵ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1247با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN