به نام خدا

تحليل مفهومي سخنراني افتتاحيه مؤسسه

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: مؤسسه آموزش عالي اخلاق و تربيت
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۵
شامل چهار بخش: نمودار محورهاي فرمايشات، فهرست فرمايشات، تحليل مفهومي و متن سخنراني.
حضرت استاد مصباح در روز تأسيس مؤسسه سخنراني فرمودند و مطالبي را بيان داشتند. يكي از دوستان كه با اين مجموعه همكاري داشت، پيشنهاد فرمود سخنراني ايشان تحليل شود، شايد كه بتوان راهبردها و راهكارهايي را از ميان آن استخراج كرد. اين وظيفه را به بنده محوّل نمود و متن را در اختيارم گذاشت.
ايشان نفرمود اين سخنراني نبايد جايي منتشر شود، بنده هم در كلام ايشان مطلبي نديدم كه شبهه خصوصي بودن در آن باشد. اميدوارم چالشي رخ ندهد و اين كارم نادرست تلقّي نشود.
ابتدا تمام سخنراني را مطالعه كرده و عنوان‌گذاري كردم. سپس عناوين را استخراج كرده و طبقه‌بندي مجدّد و در نهايت فهرست اجمالي آن را درآوردم. بلافاصله نموداري از اين طبقه‌بندي ساختم كه نمايي از تمام آن چيزي باشد كه توسط ايشان مطرح شده است. در نهايت محورهاي بحث را استخراج كردم، چيزي كه از تحليل فهرست اجمالي به دست آوردم و بحث‌هاي اصلي ايشان را ذيل آن محورها نظم دادم.
در نهايت هم هفت ضرورت پژوهشي در فرمايشات ايشان به نظرم رسيد كه ذكر كردم. آن‌چه در اين فرآيند بسيار مهم بوده، نحوه عنوان‌گذاري است. اين شيوه عنوان‌گذاري را كه از استاد حسيني(ره) فراگرفته‌ام، مبتني بر اين گزاره است كه: «عنوان بايد بازگو كننده متن باشد». لذا در حقيقت عناوين انتخاب شده خلاصه‌اي از تمام متن ذيل خود هستند. بدين‌ترتيب طبقه‌بندي عناوين ما را از رجوع به متن بي‌نياز مي‌سازد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۷۴ بار
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1251با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN