به نام خدا

تطبيق فهرست «حلقات شهيد صدر» - حلقه اول

نوع نوشته: متفرقه
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: تابستان ۱۳۸۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲۲
پس از مقدمه، روش پژوهش توضيح داده شده است. يك راهنمايي براي ترسيم جدول اصول و سپس فهرست حلقه اول شهيد صدر(ره) و در نهايت خلاصه متن كتاب كه ترجمه به فارسي شده و جايگاه تطبيقي آن بيان شده است.
متني است كه با زرنگار تنظيم كرده‌ام. آن زمان مشغول مباحثه حلقه ثالثه بودم و به حسب ضرورت تطبيق مباحث اصول سيدمنيرالدين حسيني الهاشمي(ره) با علم اصول مرسوم در حوزه، اين كتاب را برگزيدم؛ حلقه اولي شهيد صدر(ره) در اصول. ابتدا تمام كتاب را خلاصه نمودم و مطالب را تجزيه كرده و هر مطلبي كه از نظر علمي يصح السكوت عليه بود مستقل نگاشتم. در ترجمه سعي كردم روان و ساده باشد. در نهايت هم جايگه هر مطلب تجزيه شده را از منظر استاد حسيني(ره) مشخص نمودم. اين اثر اقبال مسئولين را در پي نداشت و بنده نيز ترغيب به ادامه كار با متون ديگر نشدم و گرنه قصد داشتم با كتاب‌هاي ديگر نيز همين معامله را بنمايم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۴۹ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
صداقتتدوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
سيددوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
صدرجمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
نيازسه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
با سلام و وقت بخير. درحال جستجوي حلقه ثالثه بودم كه به سايت شما رسيدم و خواستم ببينم چي هستجمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1218با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN