به نام خدا

كاربرگ درخواست سخت‌افزار

نوع نوشته: فرم و كاربرگ
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: اسفند ۱۳۸۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
فرمي در قطع A۵ كه نوع سخت‌افزار مورد درخواست، فوريت و توجيه ضرورت آن را بيان مي‌نمايد و فرآيند را تا تعيين اولويت نياز سخت‌افزاري واحد مربوطه در بر مي‌گيرد.
كيفيت توزيع سخت‌افزار در مركز خوب نبود. تقريباً در هيچ كدام از مؤسسات مرسوم حوزوي، اين وضع چندان مطلوب نيست. يعني اساساً توزيع سخت‌افزار ملاك‌ها و شاخص‌هاي مناسبي ندارد كه قابل توجيه باشد. غالباً با نگاه شخصي مديران و ذوق و سليقه و تا حدّي هم ميزان برش و فشار هر مدير نسبت مستقيم دارد. امّا در بيش‌تر مواقع با نياز اصلي واحدها نسبت معكوس داشته و طبيعتاً كارآمدي مطلوب را حاصل نمي‌كند. در مركز، يك شوراي سخت‌افزار تشكيل دادم، در سطحي بالاتر، با حضور قائم مقام مركز و چند تن از معاونان. آئين‌نامه‌اي هم براي آن شورا تنظيم كردم و الگويي طراحي كردم براي سخت‌افزار كه اولين نمونه در موضوع خود بود. حداقل در مجموعه‌هايي كه بنده ارتباط داشتم مشابه نداشت. براي اولين بار تمامي كاركردهاي سخت‌افزار را ترسيم نموده و متناسب با هر واحد، اولويت‌ها را مشخص ساخته بودم. اين كاربرگ براي سفارش طراحي شد، مسيري كه دسترسي به اولويت‌ها را فراهم نمايد. هر واحدي كه درخواست سخت‌افزار دارد، بايستي كاربرگ را تكميل نمايد و اولويت‌ها نيز در ذيل كاربرگ بر اساس الگوي مصوّب نوشته خواهد شد. الگو را كاملاً عددي كرده بودم. وقتي كمّي و عددي باشد، مقايسه و سنجش ساده‌تر شده و تصميم را دقيق‌تر مي‌نمايد. اگر چه احتمالاً در موارد خاصّ روش كمّي بايد جاي خود را به كيفي بدهد، با توجه به اين‌كه تمامي عوامل قابل كمّي شدن نيستند! اين نكته را بعدها در نقدهايي كه به مكتب پوزيتيويسم منطقي وارد است يافتم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۵۰ بار
ذيلاً آن‌چه قلباً مي‌پنداريد كتباً بنگاريد. حكماً دانستن آن ياري‌گر خواهد بود مرمرا:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1247با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN