به نام خدا

دريافت فايل ضميمه

خب، ظاهراً تصميم گرفتيد تا اين فايل را دريافت كنيد. از اين بابت خوشحالم، از اين‌كه آن را شايسته دريافت دانستيد. تنها يك گام ديگر تا دريافت فايل باقي مانده است و آن بيان ديدگاه شماست؛ من بسيار كنجكاوم كه بدانم چه چيزي در توضيحات اين فايل توجه شما را جلب نموده است و به اين تصميم شما منتهي گشته. يعني در يك كلام: چرا مي‌خواهيد اين فايل را دانلود بفرماييد؟
بزرگواري كرده و به زبان شيواي فارسي، چند كلمه‌اي در اين باره برايم بنويسيد. بدانيد كه حتماً اين توضيح شما حقير را ياري مي‌كند كه در فعاليت‌هاي آينده دقّت بيشتري كرده، بهتر و مؤثّرتر عمل نمايم.
پيشاپيش از وقتي كه مبذول مي‌فرماييد سپاسگزارم!

منشور امّت اسلام

در هفت عنوان اصلي نگارش يافته است. اين هفت عنوان به اين قرارند: تعاريف اصطلاحات، اصول حاكميت اسلامي، راهبردهاي وحدت امّت اسلام، مباني دستيابي به راهبردها، وظيفه نهادهاي حاكميتي نظام، وظيفه جامعه اسلامي و وضعيت سند.
سرفصل نخست و سرفصل آخر منشور جنبه متاديتا دارند و موضّح سندند.
يك شوراي پژوهشي مسئوليت تدوين پيش‌نويس سندي را بر عهده گرفته بود كه بتواند پاره‌اي مفاهيم مختلفٌ‌فيها را در امور بين‌المذاهب تفسير و تبيين نمايد. قرار بر اين بود كه هر كدام از برادران چيزي را مكتوب نمايند و عرضه كنند، جهت بررسي و ارزيابي و تكميل و استفاده در آن شورا. من اما با توجه به آن‌چه كه ديگر روالِ معمولِ مواجهه‌ام، با اين دست از موضوعات شده است، نگاه را عوض كردم. چون سابقه منشور حقوق شهروندي را در نظر داشتم و تحليل و ارزيابي آن را به تازگي در يك فعاليت ديگري به اتمام رسانده بودم، تلاش كردم شهروند مسلماني تعريف كنم كه نظام اسلامي پناه او باشد، فارغ از هر مذهبي كه دارد. حتي فراتر نگريسته و به ساير مذاهب نيز نظر نمودم. كمي گستره را فراتر گرفته، مكاتب سياسي و آراء مختلفه را هم جايي در منشور دادم. مبناي منشور را هم «اسلام» و بيشتر با تبييني كه در «قانون اساسي» از آن شده است قرار دادم. لذا مُعظَم ارجاعات به بندهاي قانون اساسي‌ست. يك اتفاق جالب هم اين‌كه آرمان‌هاي نظام را از مرامنامه حزب جمهوري اسلامي استخراج كردم.

بي‌شک دليلي بوده كه توجه‌ات جلب شده؛ عنوان، تصوير يا توضيحي كه براي اين مطلب آمده، دليل را بنويس و دگمه دانلود را كليك كن.
بررسي براي باراندازي...

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1369با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN